Tadeusz Szlenkier - tenor

"(...)W operze "Halka" Tadeusz Szlenkier i Jolanta Wagner zbudowali bardzo skomplikowaną emocjonalnie aurę pomiędzy Jontkiem i Halką.(...)"

Ilona Słojewska, Teatr dla Was
17.5.2013

»» cały tekst ««"(...)Znakomity Tadeusz Szlenkier, który stworzył kreację romantycznego, ale momentami też okrutnego Jontka(...)"

Joanna Lach, Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz nr 100
29.4.2013

»» cały tekst ««"(...)Tadeusz Szlenkier, Jontek, pozytywnie mnie zaskoczył swoją otwartością- Jego poprzednie kreacje chyba nie były aż tak śmiałe, takie "po bandzie", do bólu obnażające odtrąconego mężczyznę i jego porażkę. (...)"

Katarzyna Bogucka, Express Bydgoski nr 100
29.4.2013

»» cały tekst ««"(...)Bardzo dobrze też wciela się w postać Jontka Tadeusz Szlenkier. Aria "Szumią jodły na gór szczycie" wręcz porywa serca publiczności a aktorstwo uwiarygodnia emocje.(...)"

Anita Nowak, Teatr dla Was
29.5.2013

»» cały tekst ««"(...)To był przede wszystkim wieczór Jolanty Wagner – Halki i Tadeusza Szlenkiera – Jontka.
Jontek to kolejna bardzo dobra rola Tadeusza Szlenkiera – męski, przystojny i świetnie zaśpiewany od pierwszej do ostatniej nuty pozytywny bohater. "I ty mu wierzysz", "Szumią jodły na gór szczycie" wykonał bez zbędnego patosu, ale z sercem, przejmująco. Niektóre kobiety gustują w draniach, ale ja należę do tych, które bardziej cenią tych co potrafią być przy kochanej osobie w najgorszych momentach życia, wspierać ją w chorobie, w depresji – to prawdziwe męstwo. Znam kilku takich Jontków i bardzo mi imponują; oby było ich jak najwięcej...(...)"

ewa_b,
30.4.2012

»» cały tekst ««